TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          28 października 2018

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
  2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 16.30 w Krzywej, a w Gładyszowie o godz. 17.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w następującym porządku o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.
  4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 9.00 w Krzywej, i o godz. 12.00 w Gładyszowie zgromadzimy się, aby podczas Mszy Świętej i procesji na cmentarz polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.
  5. Dar odpustu:

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Rozróżnia się odpust: zupełny i cząstkowy.

Odpust zupełny –  uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości.

Odpust cząstkowy – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części, jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym.

1. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
  2. Z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca listopada zapraszam do korzystania z sakramentu pokuty już od poniedziałku pól godziny przed każdą Mszą Św.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 16.00 w Krzywej, a o godz. 17.00 w Gładyszowie.
  4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych na drodze do świętości.

Intencje Mszy św. od 29.10. – 4.11.2018r.

Krzywa

Pn – Wt

Śr 16.30

Gładyszów

Pn 18.00

Wt 18.00

Śr 18.00

† Zbigniew Kosiba zakończenie gr.

W int. Ojca Świętego.

† Maria Tarsa.

† Eugeniusz Roman od dyrekcji i pracowników stadniny koni Huculskich Gładyszów w Regietowie.

† Jacek Drąg z int. Iwony i Piotra Drąg.

Czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych

7.00 † Stanisław Wastag w 30 dzień po śmierci.
9.00 Krzywa W intencji parafian.
12.00 W intencji parafian.

Piątek Dzień Zaduszny

7.00 † W Intencji Wiernych Zmarłych.
9.00 Krzywa † Władysław, Stanisława i Danuta Bajorek od córki Jany i siostry.
17.00 † Stanisław Bolisęga, Anna i Jan Bolisęga.
Sb 17.00 †† Zmarłych z rodziny Ciapaj.

7.00 Z intencji Matek Różańcowych za dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00 Z intencji Matek Różańcowych za dusze w czyśćcu cierpiące.
11.00  † Eugeniusz Roman
† Stanisław Wastag
o pokuj wieczny dla nich
z int. Rodziny Wanciaków.