TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      23 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.30 w Krzywej i 17.30 w Gładyszowie. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcam do odmawiania różańca w domu.

4. Zbliża się miesiąc listopad w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki są wystawione w przedsionku. Bardzo proszę, by na kartkach z wypominkami nie zapisywać i nie zamawiać Mszy Świętych.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.  

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

Intencje Mszy św. od 24.10.22 – 30.10.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
PnSb16.30K† Alicja Tybor gr.
Pn17.30† O. Marian Brudzisz.
Wt17.30† Roman Pociecha z int. Danuty Stępień z Łużnej.
Śr17.30† Anna i Józef Gaweł z int. córki Danuty.
Cz17.30† Wiesław Lenard z int. kuzyna Czesława z Binarowej.
Pt17.30† Anna Czuchta z int. koleżanek z pracy córki Joli z przedszkola w Smerekowcu.
Sb17.30† Julia Górak.
Niedziela7.00† Alicja Tybor zakończenie Mszy Św.gr.
Niedziela 9.00K† Danuta Konieczko z int. rodziców.
Niedziela 11.00W 60 rocz. urodzin Zofii Sołtysiak o błog. Boże, opiekę N.M.Panny, łaskę zdrowia i Dary Ducha Świętego z int. męża, dzieci z rodzinami i córki s. Weroniki.