TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         7 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania,
a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą
i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Msze Święte o godz.17.00.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski.

Intencje Mszy św. od 8.11. – 14.11.2021 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.00K† Bogusława Lekowska od koleżanek z pracy
z Krygu.
Pn17.00† Marię w rocz. śm., Józefa i Edwarda.
Wt17.00† Maria Lachcik początek Mszy Świętych gregoriańskich.
Śr17.00† Maria Lachcik gr.
Cz – Sb16.00† Maria Lachcik gr.
Cz17.00† Jan, Zofia, Marianna, Irena Basista.
Pt17.00† Anna Wanciak od Marii i Piotra Fil z rodziną.
Sb17.00† Anna Czuchta od wnuków Eweliny, Dori
i Pawełka.
Niedziela7.00† Maria Lachcik gr.
Niedziela9.00K† Antoni Floryan od uczestników pogrzebu.
Niedziela11.00† Wojciech Sołtysiak w 25 rocz. śm. od syna Wiesława z rodziną.