TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   12 marca 2023

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze Rekolekcje parafialne, które poprowadzi O. Piotr Szaro franciszkanin z Katowic. Plan rekolekcji w Aktualnościach parafialnych.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.30 w Gładyszowie.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie.

5. W niedzielę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

Intencje Mszy św. od 13.03.23 – 19.03.2023 r.

Pn17.00† Józef Wanciak z int. klegów z pracy syna Jana CMC – Uście Gorlickie.
Wt17.00Msza Św. dziękczynna za otrzymane łaski w 60 rocz. urodzin Ewy Ciapaj z prośbą o Boże błog., opiekę N.M. Panny i łaskę zdrowia dla jubilatki na dalsze lata życia z int. syna Piotra z żoną Katarzyną i wnukami Kacprem, Antonim i Franciszkiem.
Śr17.00† Wiesław Lenard z int. Franciszka Wszołka z rodz. z Binarowej.
Cz7.00† Roman Pociecha z int. Danuty i Czesława Kozak z synem z Bodaków.
Pt K16.00† Maria Remiasz z int. chrześnic Ireny i Izabeli.
Pt17.30† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Sb7.00† Józef Feret w rocz. śm., † Maria i Edward.
Niedziela7.00† Anastazja i Michał Haraf, † Stanisław Wastag z int. rodziny.
Niedziela9.00KO Boże błog., opiekę N.M. Panny, łaskę zdrowia z okazji imienin dla Bożeny Kicwak z int. mamy Marii.
Niedziela11.001. † Józef Wąchała z okazji imienin z int. żony Teresy.
2. † Michał Wastag w 32 rocz. śm. z int. córki Zofii z rodziną.