TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU            20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

3. W czwartek rozpoczynamy nasze Rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Rafał Głowacki wikariusz z Niechobrza. Plan rekolekcji
w Aktualnościach parafialnych.

4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas każdej  Mszy Świętej.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie.

8. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.

9. W sobotę 19.03.2022 głosiłem kazania odpustowe w Lutczy mojej pierwszej parafii i przeżywałem jubileusz 25 – lecia  posługi kapłańskiej. Serdecznie Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i wsparcie dla parafii Gładyszów w której posługuję.

10.Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

Intencje Mszy św. od 21.03.22 – 27.03.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn17.00† Emilia Niemasik od Anny Polańskiej.
Wt17.00† Marię Przybyłowicz od KGW w Gładyszowie.
Śr17.00† Anna Ciapaj od wnuka Artura z rodziną.
Cz K16.001. † Bogusława Lekowska od siostry Ali z synami.
2. † Agata Majerczak od brata Grzegorza z rodziną.
Cz18.001. †Anna Wanciak od uczestników pogrzebu.
2. † Anna Czuchta od bratanicy Magdaleny
z rodziną.
Pt K16.001. † Bogusława Lekowska od syna Sebastiana
z rodziną.
2. † Agata Majerczak od Beaty i Wojciecha Masztafik.
Pt7.00† Stefan Roman od parafian z Grodziska koło Strzyżowa.
Pt9.00W intencji dzieci i młodzieży o światło Ducha Świętego.
Pt18.001. † Anna Ciapaj od uczestników pogrzebu.
2. † Anna Wanciak od uczestników pogrzebu.
Sb K10.30† Franciszek Pudełko od Anny Polańskiej.
Sb K16.001.† Bogusława Lekowska od rodziny Michałków.
2. † Agata Majerczak od brata Grzegorza z rodziną.
Sb7.00† Stefan Roman od koleżanek z Rzeszowa.
Sb18.001. † Anna Czuchta od swatowej Ireny
z Wapiennego.
2. † Anna Ciapaj od uczestników pogrzebu.
Niedziela7.00† Anna Wanciak od Anny Polańskiej.
Niedziela9.00K1. W intencji księży Jana i Andrzeja oraz parafian z Lutczy, Msza Święta dziękczynna za okazaną dobroć z prośbą o Boże błog. i łaskę zdrowia.
2. † Bogusława Lekowska od siostry Ani z mężem
i rodziną.
Niedziela  11.001. W 1 rocz. urodzin Kamilka o błog. Boże i opiekę Maryi, łaskę zdrowia z int. rodziców Marii i Józefa Hawryłczak.
2. † Michał w rocz, śm. i † Barbara Wastag
o radość nieba od córki Zofii z rodziną.