TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU            7 marca 2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na wielkopostne spotkanie modlitewno-formacyjne we wtorek na godz.17.00 do Gładyszowa.

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa
w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.30
w Gładyszowie. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 11.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty,
na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: ś.p. Anna Ciapaj.  Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Intencje Mszy św. od 8.03. – 14.03.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn7.00† Kazimiera Hul gr. – poza parafią.
Wt,Śr,Cz17.00† Kazimiera Hul gr.
Pt16.00 K† Kazimiera Hul gr.
Pt17.30† Anna Ciapaj w 7 dzień po śmierci od córki Ewy.
Sb17.00† Kazimiera Hul gr.
Niedziela7.00O błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla Tomasza i Wojciecha
z rodzinami z okazji urodzin z intencji babci.
Niedziela 9.00 K† Kazimiera Hul gr.
Niedziela11.00† Władysław Prokop w rocznicę śmierci od syna Józefa z rodziną.