TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                      15 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz.16.00 i 17.30, oraz niedzielnych Gorzkich żalach o godz.9.00 i 11.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła
  i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.
 3. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości.
  W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.
 4. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz.17.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł
  z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
 5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi.

 

Intencje Mszy św. od 16.03. – 22.03.2020 r.

Dzień Intencja
Pn – Cz 17.00 † Przemysław Kamiński gr.
Pt 16.00 Krzywa † Przemysław Kamiński gr.
Pt 17.30 † Józef Tomaszkiewicz z okazji imienin.
Sb 17.00 † Przemysław Kamiński gr.
Niedziela 7.00 † Stanisław Wastag, Anastazja i Michał Haraf.
9.00 Krzywa † Józefa, Henryka, Janinę i Felicję.
11.00 † Przemysław Kamiński gr.