TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY      23 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3. W poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w Niedzielę Wielkanocną, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 24 kwietnia.

4. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszam na Mszę Św., w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

5. W sobotę, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

6. Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznej mieszkańcom Beniówki. Starajmy się dbać o kwiaty, by jak najdłużej upiększały świątynię. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 24 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

– wtorek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

– sobota, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

Intencje Mszy św. od 24.04.22 – 30.04.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn18.00† Roman Pociecha z int. właścicieli firmy Marys
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. Grzegorza Kozioł z żoną.
Śr18.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Cz18.00† Józef Wanciak z int. Walewskich i Przepiórów.
Pt7.00† Roman Pociecha z int. Marii i Jana Roman z Rzepiennika.
Sb18.00† Maria Remiasz z int. Alicji i Dariusza Rojek.
Niedziela7.00† Anna i Andrzej Skraba z int. córki.
Niedziela9.00KZa parafian.
Niedziela11.00† Anna, Jan Frącz.