TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY          1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej parafii nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 16.30 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie, w niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych
i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.
W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane jak w niedzielę. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

– w piątek nabożeństwo spowiedź święta od godz. 16.15 w Krzywej,
a w Gładyszowie od godz.17.30.

– w sobotę  nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

– do chorych z posługą pojadę o godz. 15.00.

8. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym dniu Suma Jubileuszowa o godz. 12.00, kazanie wygłosi ks. mgr Ryszard Tokarz.

9. Serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza i wspólnoty parafii w Binarowej za okazaną pomoc i złożone ofiary i dary dla utrzymania uchodźców z Ukrainy. Serdecznie dziękuję braci strażackiej z Binarowej i szkole za zaangażowanie w niesienie pomocy.

10. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie świątyni i dekorację, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę z kolejki do sprzątania.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

– wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

– piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

Intencje Mszy św. od 2.05.22 – 8.05.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.30K † Zofia i Adam Płaczek.
Pn18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Wt Królowej Polski7.00Msza Św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Gładyszowa i Krzywej, w podziękowaniu za świadczone dobro i gotowość niesienia pomocy, oraz o opiekę Patrona Świętego Floriana dla druhów strażaków.
Wt Królowej Polski9.00K† Katarzyna Waszczyszak gr.
Wt Królowej Polski11.00† Franciszek Moser od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Gładyszowie.
Śr16.30K† Stefania i Władysław Honek.
Śr18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Cz16.30KW pewnej intencji.
Cz18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Pt16.30K† Katarzyna Waszczyszak gr.
Pt18.00O zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla dzieci Pierwszokomunijnych i młodzieży przyjmującej Sakrament Bierzmowania z int. Matek Różańcowych.
Sb16.30K† Stanisław Wanat z okazji imienin od córki Marii.
Sb18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Niedziela7.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Niedziela9.00KRocznica I Komunii Świętej dla dzieci z kl. IV.  
Niedziela12.00Msza Święta Jubileuszowa, Dziękczynna z okazji 25 – lecia Święceń Kapłańskich.