TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                     13 grudnia 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
  3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
    W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania
    w świętości na co dzień.
  4. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o godz.16.00
    w Krzywej i o godz.17.00 w Gładyszowie. Zapraszam wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.
  5. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia.
    W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.
  6. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
  7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 14.12. – 20.12.2020 r.

Pn 16.00

17.00

† Stefan Roman od rodziny Muriasów.

† Tadeusz Kozubal od żony Krystyny.

Wt 16.00

17.00

† Stefan Roman od Johana Pociask z rodziną.

† Tadeusz Kozubal od córki Małgorzaty.

Śr 16.00

17.00

† Tadeusz Kozubal od żony Krystyny.

† Jan Bolisęga w rocznicę śmierci.

Cz 16.00

17.00

O łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Witolda żony Anny, córek Wiktorii i Mai.

Msza Święta dziękczynna w intencji ks. Bogusława Połcia w 55 rocznicę urodzin, dziękując za błogosławieństwo i opiekę w każdym dniu życia,
z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej, o zdrowie, potrzebne łaski na każdy dzień w służbie Bogu i ludziom. Intencja od rodziców.

Pt 16.00

17.00

† Stefan Roman od rodziny Misielaków z Niedźwiady.

† Czesławę w 4 rocznicę śmierci i Franciszka Gryzik.

Sb 16.00

17.00

† Stefan Roman od rodziny Prokop z Mrowli.

† Emilię o spokój duszy z intencji rodzin Królów, Michniaków i Tokarzów.

Niedziela 7.00 O błogosławieństwo Boże dla Pawła.
9.00 Krzywa † Sylwester Olejarz w 11 rocznicę śmierci z intencji mamy i rodzeństwa.
11.00 Za parafian.