SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                       9 maja 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie o godz.16.30 w Krzywej i o godz.18.00
w Gładyszowie nabożeństwo majowe, w niedzielę o odz.9.00 i 11.00. Zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej
i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O godz.18.00 Msza święta w Krzywej, następnie wyruszymy z różańcem fatimskim, który zakończymy apelem maryjnym w kościele. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

Intencje Mszy św. od 10.05. – 16.05.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn16.30K† Antoni Floryan w 30 dzień po śmierci z intencji żony.
Pn18.00† Cyryl Pierz gr.
Śr,Pt,Sb16.30K† Cyryl Pierz gr.
Wt17.00† Cyryl Pierz gr.
Śr18.00† Albina Mężyk od rodziny Ryndaków z Bystrej.
Cz18.00K† Cyryl Pierz gr.
Pt18.00† Zofię Madzula z okazji imienin
Sb18.00† Anna Wanciak od córki Danuty.
Niedziela7.00† Cyryl Pierz gr.
Niedziela9.00K† Antoni Floryan od syna Mariusza.
Niedziela11.00W intencji dzieci I Komunijnych z naszej parafii od Józefa Nykiel.