SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   22 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. W środę wspomnienie św. Krzysztofa, pamiętajmy o modlitwie za kierowców i podróżujących. Zachęcam do pobłogosławienia pojazdów, które będzie w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św., i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
  3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcam w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na           przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę samych radosnych i spokojnych dni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

 

Intencje Mszy św. od 23.07. – 29.07.2018r.

Dzień Intencja
Pn,Śr,Cz 17.00

Wt,Pt,Sb
8.00

 † Roman Królczyk gr.

 

† Roman Królczyk gr.

Niedziela 7.00 † Roman Królczyk gr.
9.00 Krzywa † Adam Cetnarowski w 3 rocz. śm. z int. taty.
11.00 † Krystyna i Stanisław Gamoń w rocz. śm.