SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    23 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2. We wtorek wspomnienie św. Krzysztofa, pamiętajmy o modlitwie za kierowców i podróżujących. Zachęcam do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

3. W środę wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcam w tym dniu do serdecznej modlitwy za nasze babcie i dziadków.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę samych radosnych i spokojnych dni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
  • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
  • Zapraszamy do udziału w 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Matko Kościoła, prowadź!”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

Intencje Mszy św. od 24.07.23 – 30.07.2023 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn 18.00Za parafian.
WtPoza parafią.
Śr18.00Za parafian.
Cz18.00Za parafian.
Pt18.00Za parafian.
Sb18.00Za parafian.
Niedziela7.00W 22 rocz. ślubu Edyty i Piotra Lechowicz o błogosławieństwo Boże, opiekę NM Panny i zdrowie dla jubilatów i ich dzieci Alicji i Dominika z int. rodziców.
Niedziela9.00 K† Władysław Tenerowicz z int. sąsiadów z Jasionki.
Niedziela11.00Msza Św. dziękczynna za czas posługi duszpasterskiej w parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę NM Panny dla wszystkich parafian.