ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA           30 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na specjalne nabożeństwo o godz.8.00 i 16.00 w Gładyszowie, a w Krzywej o godz.10.00., podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz.7.00. Do szczególnego udziału zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
  6. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz.16.00 w Krzywej, a w Gładyszowie o godz.17.00. Tego dnia spowiedź święta piętnaście minut przed nabożeństwami.

Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszam natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz.7.00.

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Składka przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Przypada w tym dniu kolejna rocz. konsekracji Ks. Bp Edwarda Białogłowskiego i Ks. Bp Kazimierza Górnego – pamiętajmy o modlitwie. W tym dniu w Krzywej grupa Kolędników Misyjnych odwiedzi rodziny a złożone ofiary przeznaczą na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi. Przyjmijmy ich życzliwie. Początek o 11.00 od tzw. PGR. W Gładyszowie kolęda misyjna również 6 stycznia od 13.00.
  2. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  3. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzam opiece Świętej Rodziny.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Intencje Mszy św. od 31.12.2018 – 06.01.2019 r.

Dzień Intencja
Poniedziałek 8.00 Za parafian.
10.00 Krzywa Za parafian.
16.00 † Stanisław Wastag od rodziny Błajek.
Wtorek Świętej Bożej Rodzicielki 7.00 Dantis.
9.00 Krzywa Dantis.
11.00 † Irena i Franciszek Kukuczka w rocznicę śmierci.
Środa 7.00  Dantis.
Czwartek 7.00 Dantis.
Piątek 16.00

17.00

Dantis.

O zdrowie błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin z Gładyszowa w Nowym Roku z int. Matek Różańcowych.

Sobota 7.00 Dantis.
Niedziela Uroczystość Objawienia Pańskiego 7.00 † Adela w 6 rocz. śm. Stanisław i Ferdynand.
9.00 Krzywa O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Katarzyny Matała z okazji 82 urodzin od córki Elżbiety z rodziną.
11.00 † Stanisław i Krystyna Gamoń w rocz. śm.