SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             29 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
 2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz.16.00 w Krzywej a od godz. 17.30 w Gładyszowie. Po spowiedzi Msza Św. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
 8. Jubilatom i solenizantom życzę obfitych Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

Intencje Mszy św. od 30.07. – 5.08.2018r.

Dzień Intencja
Pn 18.00

 

Wt 18.00

 

Śr 18.00

Cz 8.00

Pt 16.30

Pt 18.00

Sb 18.00

† Roman Królczyk zakończenie Mszy gr.

W 40 rocz. ślubu Grażyny i Jana o błog. Boże i łaski dla jubilatów z int. Agnieszki, Mateusza i Pawła z rodzinami.

† Teresa Dziuban początek Mszy gr.

† Teresa Dziuban gr.

† Ludwika Kicwak w 16 rocz. śm. z int. dzieci i wnuków.

† Teresa Dziuban gr.

† Teresa Dziuban gr.

Niedziela 7.00 W int. parafian.
9.00 Krzywa † Teresa Dziuban gr.
11.00 † Józef Olejarz w rocz. śm. z int. żony.