SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   30 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą.

2. We wtorek rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. W środę, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz.16.15 w Krzywej a od godz. 17.30 w Gładyszowie. Po spowiedzi Msza Św. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Jubilatom i solenizantom życzę obfitych Bożych darów.

Intencje Mszy św. od 31.07.23 – 6.08.2023 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn 18.00W 18 rocz. urodzin Wiktorii z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o błog. Boże i opiekę N.M. Panny, Dary Ducha Świętego i zdrowie na dorosłe życie z int. babci i dziadzia.
Wt 18.00† Władysław Tenerowicz początek Mszy Świętych gregoriańskich.
Śr 18.00† Władysław Tenerowicz gr.
Cz18.00† Władysław Tenerowicz gr.
Pt16.30 K† Władysław Tenerowicz gr.
Pt18.00Za rodziny naszej parafii, aby były ostoją wiary, nadziei i miłości, oraz wartości chrześcijańskich z int. Matek Różańcowych.
Sb18.00† Władysław Tenerowicz gr.
Niedziela7.00† Andrzej Boryczko.
Niedziela9.00 K† Helena w 5 rocz. śm. i Antoni w 48 rocz. śm. Rogowski.
Niedziela11.00† Władysław Tenerowicz gr.