SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”.

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów na parkingu. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku
i wyobraźni na drodze.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

5. 7 sierpnia ks. Grzegorz ze Smerekowca organizuje pielgrzymkę do Starej Wsi, Odrzykonia i Miejsca Piastowego wraz z Nabożeństwem Fatimskim koszt około 55zł. Wyjazd o godz.8.30 powrót około godz.22.30. Można zapisywać się bezpośrednio u ks. Grzegorza nr Tel 604 177 786.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Intencje Mszy św. od 26.07. – 1.08.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00† Stanisław Dworak gr.
Wt7.00 † Stanisław Dworak gr.
Śr18.00† Stanisław Dworak gr.
Cz7.00† Stanisław Dworak gr.
Pt18.00† Stanisław Dworak zakończenie Mszy gr.
Sb18.00Za parafian.
Niedziela7.00W 70 rocznicę urodzin Władysława o zdrowie
i błogosławieństwo Boże, potrzebne siły
z intencji kochającej żony i dzieci z rodzinami.
Niedziela9.00 K† Helena Rogowska w 3 rocznicę śmierci,
† Antoni w 41 rocznicę śmierci od syna Henryka z rodziną.
Niedziela11.00W intencji Joanny i Marka z okazji urodzin Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
z prośbą o nowe, zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Najświętszej z intencji mamy.