SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                26 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  5. W miniony piątek zmarł mój tato Stefan Roman, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.11.00 w kościele parafialnym w Rożnowicach.
    Proszę o dar modlitwy w jego intencji.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

 

Intencje Mszy św. od 27.07. – 2.08.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 7.00
Wt 7.00
Śr 18.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Klaudii.
Cz 18.00 † Stefan Roman.
Pt 7.00 † Stefan Roman.
Sb 18.00 W intencji parafian.
Niedziela 7.00 W intencji Wiktorii o błogosławieństwo Boże, światło Ducha Świętego i opiekę Maryi w dniu 15 urodzin z intencji rodziców i siostry Mai.
9.00 Krzywa † Adam Cetnarowski w 5 rocznicę śmierci z intencji taty.
11.00 O łaskę zdrowia i siłę do znoszenia i walki
z chorobą nowotworową dla Oli z intencji rodziców.