ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA  31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać
i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Procesja po Mszy Świętej
o godz. 9.00 w Krzywej i o godz.11.00 w Gładyszowie.

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Święte o godz.7.00 i 17.00 w Gładyszowie, a o godz.9.00 w Krzywej.

4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być
w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

6. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Z posługą do chorych parafian udam się o godz.14.30. Spowiedź o godz.15.45 w Krzywej a później Msza Święta, w Gładyszowie spowiedź od godz.17.00 i Msza Święta.

7. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

Intencje Mszy św. od 1.11. – 7.11.2021 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Stefan Roman od gospodyni z Mrowli.
Pn9.00KZa parafian spoczywających na cmentarzu w Krzywej i polecanych w wypominkach.
Pn11.00Za parafian spoczywających na cmentarzu w Gładyszowie i polecanych w wypominkach.
Wt7.00† Jan Kozyra w 19 rocz. śm. z int. żony i synów z rodzinami.
Wt9.00K† Stanisławę Bajorek, Władysław, Danuta Bajorek od Bożeny i Łukasza.
Wt17.00† Anna Wanciak od Wiatrów z Gładyszowa.
Śr16.00K† Antoni Floryan od Renaty i Bolesława Fiut.
Śr17.00† Anna Czuchta od pracowników Nadleśnictwa Łosie.
Cz16.00K† Bogusława Lekowska w 30 dzień po śmierci od córki Dagmary z rodziną.
Cz17.00† Emilia Niemasik od funkcjonariuszy i pracowników KPPSP w Gorlicach.
Pt16.00K† Agatę Majerczyk od ojca chrzestnego Krzysztofa Hryc z żoną.
Pt17.00W int. dusz w czyśćcu cierpiących o chwałę nieba z int. Matek Różańcowych.
Sb16.00K† Bogusława Lekowska od sąsiadów z Krzywej.
Sb17.00† Janina Grzesik od córki Marii.
Niedziela7.00† Anna Ciapaj od Czesławy i Zygmunta Siuta.
Niedziela9.00K† Antoni Floryan od uczestników pogrzebu.
Niedziela11.00† Krzysztof Pociecha z int. rodziny Pietruszów.