PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU           6 marca 2022

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na Drogę Krzyżową
w każdy piątek o godz.16.00 i 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz.9.00
i 11.00. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą
w przeżywaniu codziennych trudności.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszam do modlitwy w intencji wszystkich pracujących na misjach.

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszam do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

6. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach.
W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 24.03. – 27.03.2022, wygłosi je dla naszej parafii ks. mgr Rafał Głowacki wikariusz z Niechobrza. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzę obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Intencje Mszy św. od 7.03.22 – 13.03.2022 r.

Pn – Sb16.00† Stanisław Bednarz gr.
Pn17.00† Stefan Roman od pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gładyszowie.
Wt17.00† Anna Wanciak od córki Mari z rodziną.
Śr17.00† Anna Czuchta od Danuty i Mirosława Ziobro.
Cz17.00† Stefan Roman od Heleny i Kazimierza Leśniak
z Grodziska.
Pt K16.00† Stanisław Bednarz gr.
Pt17.30† Anna Wanciak od siostry Mari z mężem Bogdanem rodzina Zalusky.
Sb17.00† Anna Czuchta od brata Piotra z rodziną.
Niedziela7.00† Stanisław Bednarz gr.
Niedziela9.00K† Agata Majerczyk od rodzin Matyja i Stępkowicz.
Niedziela11.00† Za dusze w czyśćcu cierpiące.