PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU               21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa
    w czasie drogi krzyżowej o godz.16.00 w Krzywej i o godz.17.30
    w Gładyszowie. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.9.00 i 11.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. Od przyszłego piątku tj. 26.02.2021 w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński, wszystkich zainteresowanych zapraszam na godz.17.30 na Drogę Krzyżową i Mszę świętą, a następnie na plebanii spotkanie.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Intencje Mszy św. od 22.02. – 28.02.2021 r.

Dzień Intencja
Pn 7.00 † Zmarłych z rodziny Stańczaków.
Wt 17.00 † Michał Honek.
Śr 17.00 † Helena i Jan Bybel.
Cz 17.00 † Ludwika i Maria Jodłowskie.
Pt 16.00 K † Zmarłych z rodziny Polańskich.
Pt 17.30 † Władysław Żaczek w 32 rocznicę śmierci od córki Anety z rodziną.
Sb 17.00 † Alicja i Józef Honek.
Niedziela 7.00 † Stefan.
 9.00 K † Maria i Eugeniusz Firlit.
11.00 Za parafian.