PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                             2 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 16.00 w Krzywej, a o godz. 17.00 w Gładyszowie. Zachęcam dzieci i dorosłych do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
 4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. 15.45 w Krzywej, a w Gładyszowie o godz. 17.00.
 6. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Odpust w Krzywej. Mszę Świętą o godz. 17.00, poprowadzi i kazanie wygłosi ks. Bogusław Kellner. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania przyniesie świece od chrztu, będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. W tym dniu Nabożeństwa w Gładyszowie nie będzie. Zapraszam wszystkich Parafian na Odpust do Krzywej.
 7. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcam wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
 8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
 9. Dziękuję rodzinom za przygotowanie dekoracji adwentowej, posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
 10. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzę obfitości Bożych darów.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

 

Intencje Mszy św. Od 02.12. – 09.12.2018r.

Dzień Intencja
Pn16.00

17.00

     Wt16.00

          17.00

Śr16.00

          17.00

Cz16.00

17.00

Pt16.00

           17.00

        Sb17.00

† Zygmunt Gac od brata Tadeusza z rodziną.

† Stanisław Wastag od Dyrekcji i Pracowników Stadniny Koni Huculskich Gładyszów.

† Zygmunt Gac od kolegi Józefa Palucha z Osieka Jasielskiego.

† Barbara i Michał Wastag.

† Zygmunt Gac od kolegi Stanisława Seryła z Osieka Jasielskiego.

† Henrykę i Stanisława Chorobik w 1 rocz. Śm.

† Zygmunt Gac od członków OSP w Osieku Jasielskim.

† Stanisław Wastag od chrześniaka Leszka z rodziną.

† Zygmunt Gac od Lucyny i Józefa Jurusik z Osieka Jasielskiego.

Z int. Matek Różańcowych o dobre przeżycie Adwentu i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

1. W intencji Parafian.

2.† Zygmunt Gac od Tomasza, Wojciecha i Jakuba Jurusików kolegów synów zmarłego.

Niedziela 7.00 † Stanisław Wastag od brata Józefa i bratowej.
9.00 Krzywa † Maria Medwid z okazji imienin z int. Córek z rodzinami.
11.00 † Helena i Stanisław Szymczyk w 24 rocz. śm.