PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU               29 listopada 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji
    w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa
    w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest
    i który przychodzi.
  2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszej parafii będą odprawiane o godz.16.00 w Krzywej i o godz.17.00 w Gładyszowie. Zapraszam wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece.
  3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się
    i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
  4. Dziś rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragnę zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego.
  5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy
    o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo
    i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.
  6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej godz..15.45
    w Krzywej i o godz.16.45 w Gładyszowie. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy. Do chorych udam się od godz.14.30.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca, oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.
  9. W zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  10. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, złożoną ofiarę na kwiaty i zrobienie dekoracji adwentowej, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

Intencje Mszy św. od 30.11. – 6.12.2020 r.

Pn 16.00

† Stefan Roman od rady parafialnej z Gładyszowa.

† Anna Flejszerowicz w 6 rocznicę śmierci z intencji rodziców.

Wt 16.00

† Stefan Roman od mieszkańców Mrowla Osiedle Lasek.

† Jan Skoczeń w 40 rocznicę śmierci, jego † synów
z intencji córki.

Śr 16.00

† Stefan Roman od Anny i Mariusza Kosiek
z Cieklina.

† Barbara Wastag.

Cz 16.00

† Stefan Roman od Wiesławy Bara z Jasła.

† Jana, Monikę, Józefa Wdowik.

Pt 16.00

† Stefan Roman od rodziny Muriasów.

O dobre i pobożne przeżycie Adwentu w rodzinach naszej parafii z intencji Matek Różańcowych.

Sb 16.00

† Stefan Roman od wnuka Marka z rodziną.

† Zofia i Jan Róż z intencji syna Janusza z rodziną.

Niedziela 7.00 † Helena i Stanisław Szymczyk w 26 rocznicę śmierci z intencji synowej i żony.
9.00 Krzywa † Maria Medwid z okazji imienin z intencji córek
z rodzinami.
11.00 Msza Święta dziękczynna za dar rodzicielstwa
z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi Niepokalanej w rodzinie Marii i Józefa Hawryłczak.