PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                  29 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli
  w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
 3. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Zakładając, że wielu parafian przed świętami wielkanocnymi już oczyściło swoje serca, pozostałych – tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji jeszcze tego uczynić – zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi.
 4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi
  i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
 5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci
  i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych pobłogosławię przyniesione palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
 6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

Intencje Mszy św. od 30.03. – 5.04.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 † Przemysław Kamiński zakończenie Mszy Świętych gregoriańskich.
Wt 18.00 † Marię i Józefa Pociask.
Śr 18.00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski
i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
Cz 18.00 † Ewę i Dariusza Kario z intencji koleżanek.
Pt 16.00

17.30

† Marię i Jana Bobulskich.

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anny Połeć od Matek Różańcowych.

Sb 18.00 † Michał Wastag w rocznicę śmierci z intencji córki Zofii z rodziną.
Niedziela 7.00 † Eugeniusz Roman w 2 rocznicę śmierci z intencji żony.
9.00 Krzywa † Władysław Prokop w 22 rocznicę śmierci.
11.00 † Anna i Józef Gamoń z intencji córki z mężem.