OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia”
(J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko
w uszach.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca.

5. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz.16.00 w Krzywej i o godz.18.00 w Gładyszowie, spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Do chorych z posługą udam się od godz.14.30.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

Intencje Mszy św. od 2.08. – 8.08.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00† Anna Ciapaj od Marii i Janusza Wojtasik.
Wt7.00† Emilia Niemasik od Heleny i Józefa Tomasików z Łużnej.
Śr18.00† Anna Wanciak od Adama Kłapacza z Gorlic.
Cz7.00† Albina Mężyk od Rafała, Sylwii i Igora Szarłowiczów.
Pt16.00 K† Antoni Floryan od siostry Danuty i szwagra Wiesława Kruc.
Pt18.00O trzeźwość w naszej parafii od Matek Różańcowych.
Sb18.00† Anna Czuchta od syna z żoną.
Niedziela7.00† Anna i Michał Durlak od syna Władysława
z żoną.
Niedziela9.00 K† Ludwikę, Mieczysława i Zbigniewa Kicwak od Haliny z rodziną.
Niedziela11.00W intencji Celiny i Marcina Kruczek z okazji 20 lecia zawarcia małżeństwa, Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o nowe, zdrowie i błogosławieństwo Boże, oraz opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata pożycia małżeńskiego z intencji mamy.