OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                2 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się
  w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła
  i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub
  w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości
  i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Odwiedziny chorych od godz.14.30 w piątek. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w Krzywej od godz.15.45 i Msza Święta, a w Gładyszowie od godz.17.30 i Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i zmianę obrusów na ołtarzach, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronuje nam

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

 

Intencje Mszy św. od 3.08. – 9.08.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 † Stefan Roman od Róży Matek z Gładyszowa.
Wt 7.00 † Stefan Roman od córki Justyny z rodzinom.
Śr 18.00 † Stefan Roman od Rady Parafialnej z Gładyszowa.
Cz 18.00 † Stefan Roman od Caritasu z Gładyszowa.
Pt 16.00

18.00

† Stefan Roman od syna Mariana z wnuczką Julią.

Za kapłanów pracujących w naszej parafii, za obecnego proboszcza, za powołanych do kapłaństwa z naszej parafii o błogosławieństwo
i potrzebne łaski dla nich, a za tych którzy odeszli do wieczności o pokój wieczny.

Sb 18.00 † Stefan Roman od parafian z Gładyszowa.
Niedziela 7.00 † Władysławę Pałka i zmarłych rodziców.
9.00 Krzywa † Ludwikę, Mieczysława i Zbigniewa Kicwak.
11.00 W 31 rocznicę śmierci  † Józef Olejarz od żony
z rodzinom.