NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA WIELKANOCNA             17 kwietnia 2022

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                            

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji świątyni. Dziękuję mieszkańcom bloku nr 114 za udekorowanie świątyni i utrzymanie porządku przez całe Triduum, braciom strażakom za podjętą wartę, ministrantom za służbę, osobą czytającym, śpiewającym w czasie liturgii. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

6. Zapraszam w środę o godz.18.00 na spotkanie rodziców i dzieci przed
I Komunią Św. i w czwartek o godz.18.00 rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

7. O posprzątanie świątyni proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

Intencje Mszy św. od 18.04.22 – 24.04.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn Wielkanocny7.00† Stefan Roman od społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mrowli.
Pn Wielkanocny9.00K† Janina Kicwak w 11 rocz. śm. od syna Jana z rodziną.
Pn Wielkanocny11.00Za Parafian.
Wt18.00† Katarzyna Waszczyszak początek Mszy Św. Gregoriańskich.
Śr – Sb18.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Sb14.00KŚlub Natalia Hryc i Adam Zagórski.
Niedziela7.00Za parafialny zespół Caritas
Niedziela9.00K† Katarzyna Waszczyszak gr.
Niedziela11.00W 50 rocznicę ślubu Hanny i Juliana w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej i łaskę zdrowia na dalsze lata życia małżeńskiego z int. Marii Roman.