Niedziela Zmartwychwstania  Pańskiego – 31 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji świątyni. Dziękuję mieszkańcom bloku nr 113 za udekorowanie świątyni i utrzymanie porządku przez całe Triduum, braciom strażakom wraz z młodzieżówką za podjętą wartę, ministrantom za służbę, osobą czytającym, śpiewającym w czasie liturgii. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Za ofiary złożone w czasie adoracji krzyża na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej serdeczne Bóg zapłać.

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii jest rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Od poniedziałku Msza św. w dni powszednie wieczorem o godzinie 18.00.

3. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, która ma rangę uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. W tym dniu przynosimy na Eucharystię puszki jałmużny wielkopostnej.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Do chorych pojadę od 15.00. Msza św. w Krzywej o 16.30, a w Gładyszowie o 18.00. W sobotę zapraszam czcicieli świętego o. Pio oraz tych, którzy uczestniczą w nabożeństwie pierwszych sobót o godzinie 17.20 na modlitwę do świątyni.

6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii 9 kwietnia (wtorek) po Mszy św. o godzinie 18.00.

7. W Niedzielę Miłosierdzia Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez członków Parafialnego Zespołu Caritas o godzinie 15.00 i spotkanie na plebanii.

8. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty i proszę kolejną rodzinę.

9. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Intencje Mszy św. od 1.04.2024 – 7.04.2024r.

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek7.00
9.00   11.00
† Stefan Tomaszkiewicz zakończenie gregorianki
† Helena Juruś w 1 r. śmierci od wnuczki Sabiny i prawnuczka Kacperka Za Parafian
Wtorek18.00† Stanisław Miąsik
Środa18.00† Eugeniusz Roman 6 r. śmierci od żony i dzieci
Czwartek18.00† Julian i Irena Pasiut
Piątek16.30K
18.00
W intencji Bogu wiadomej
O dobre przeżycie misji parafialnych z intencji Matek Różańcowych
Sobota18.00† Irena Pasiut od Zofii Olejarz
Niedziela7.00† Anna Wanciak 3 r. śmierci z intencji dzieci z rodzinami
Niedziela9.00K† ks. Stanisław Bełza
Niedziela11.00Za Parafian