NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                         12 kwietnia 2020

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie
    w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym
    i narodowym.
  2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o właściwe przeżycie Mszy Świętej.
  3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  4. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w ciągu tygodnia możemy składać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
  6. Dziękuję rodzinom za posprzątanie świątyni i przygotowanie dekoracji świątecznych, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

Intencje Mszy św. od 13.04. – 19.04.2020 r.

Dzień Intencja
 Poniedziałek Wielkanocny 7.00 † Jan Dziubak od sąsiadów Kruczek i Bolisęga.
9.00 Krzywa † Andrzej Wanat, Zofia, zmarłe dzieci i zięć Kazimierz.
11.00 † Ignacy Hawryłczak w 25 rocznicę śmierci, Marię Hawryłczak, Annę Flejszerowicz i Helenę Hawryłczak.
Wt 18.00 † Marię Żyguła od Alicji Frączek z rodziną.
Śr 18.00 † Maria Żyguła od Antoniego Bargieł z rodziną.
Cz 18.00 † Maria Żyguła od Leszka i Elżbiety Żyguła.
Pt 18.00 W podziękowaniu za zdrowie dla Adeli Przybyłowicz.
Sb 18.00 W intencji zmarłych.
Niedziela 7.00 W intencji członków parafialnego Caritas
i dobroczyńców, o Boże błogosławieństwo
i opiekę Najświętszej Maryi Panny.
9.00 Krzywa † Józefę Łopotycz – Korczyńską.
11.00 Msza Święta dziękczynna w 35 rocznicę ślubu Zofii i Wiesława z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, zdrowie, łaskę wierności oraz opiekę Matki Bożej na dalsze lata wspólnego życia z intencji
s. Weroniki i dzieci
z rodzinami i wnukami.