NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA WIELKANOCNA                             4 kwietnia 2021

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzę.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Tym, którzy przygotowali Ciemnicę, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami, liturgicznej służbie ołtarza, Ochotniczej Straży Pożarnej
z Gładyszowa, Paniom śpiewającym i czytającym w czasie liturgii. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte jak w niedzielę.

3. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Koronka po każdej Mszy Świętej. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam
w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
Przynieśmy skarbonki jałmużny wielkopostnej.

4. Do sprzątania świątyni proszę kolejną rodzinę.

5. Msze Święte w tygodniu o godz.18.00.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła ś.p. Anna Wanciak. Pamiętajmy o niej w modlitwie oraz o najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Intencje Mszy św. od 5.04. – 11.04.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek Wielkanocny7.00† Stefanię i Jana Roman.
Poniedziałek Wielkanocny9.00KZa parafian.
Poniedziałek Wielkanocny11.00† Irena Kukuczka w rocznicę śmierci.
Wt18.00Msza Święta dziękczynna za zdrowie Zuzi
z prośbą o opiekę Najświętszej Maryi Panny i patronki Świętej Zuzanny.
Śr18.00† Emilia Niemasik od Danuty Kwaśniak
z Zagórzan z rodziną.
Cz18.00† Albina Mężyk od rodziny Steców
i Świerzów.
Pt18.00† Stefan Roman od Bogumiły i Krzysztofa Gemza.
Sb18.00† Anna Wanciak w 7 dzień po śmierci
z intencji męża.
Niedziela7.00† Anna Ciapaj od Teresy Wąchała
z rodziną.
Niedziela 9.00K† Władysławę Włodarczyk od rodziny Król.
Niedziela11.00† Ignacy Hawłryłczak w 6 rocznicę śmierci † Maria, Helena † Anna Flejszerowicz.