NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 
26 grudnia 2021                            

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych
i przeżywających życiowe trudności.

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła
i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej
o godz. 17.00. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 16.00
w Gładyszowie i o godz. 10.00 w Krzywej. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie dekoracji na Święta Bożego Narodzenia i posprzątanie świątyni mieszkańcom bloku nr 113. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Tegoroczne spotkanie kolędowe z mieszkańcami parafii podobnie jak
w ubiegłym roku. Zapraszam serdecznie na Mszę Świętą o godz. 17.00
w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów, po Mszy Świętej wspólne śpiewanie kolęd i rozmowa duszpasterska. W poniedziałek 27 grudnia zapraszam mieszkańców Gładyszowa od Państwa Matjaszczuk do bloku
nr 114. We wtorek 28 grudnia zapraszam mieszkańców Gładyszowa od Państwa Kukuczka do bloku nr 113. W środę 29 grudnia zapraszam mieszkańców Krzywej i Wołowca. W czwartek 30 grudnia zapraszam mieszkańców Jasionki, Długie, Czarne i Radocyny.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 27 grudnia – Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

– wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane
z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

Intencje Mszy św. od 27.12.21 – 2.01.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn17.00W intencji mieszkańców od Państwa Matjaszczuk do bloku nr 114.
Wt17.00W intencji mieszkańców od Państwa Kukuczka do bloku nr 113.
Śr17.00 KW intencji mieszkańców Krzywej
i Wołowca.
Cz17.00 KW intencji mieszkańców Jasionki, Długie, Czarne i Radocyna.
Pt8.00† Stefan Roman od rodziny Dudek.
Pt10.00 KZa parafian.
Pt16.00Za parafian.
Sb Bożej Rodzicielki7.00† Emilia Niemasik z okazji urodzin od córki Grażyny z mężem i wnuczką Karoliną.
Sb Bożej Rodzicielki9.00 K† Bogusława Lekowska od Katarzyny Gawlik z rodziną.
Sb Bożej Rodzicielki11.00† Franciszek i Irena Kukuczka w kolejną rocz. śm.
Niedziela7.00† Anna Ciapaj od Julii i Mieczysława Kitów.
Niedziela9.00K† Agata Majerczak od Ojca.
Niedziela11.00† Anna Wanciak od męża Józefa.