NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ          28 marca 2021

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem „Wstań, bo uczyniłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą
i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii
i kapłaństwa. W katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. bp Jan Wątroba.

Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz.18.00. Spowiedź tego dnia od godz.17.30.

5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy
o godz.18.00 Drogą Krzyżową. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz.8.00. Święcenie pokarmów i wody przed świątynią o godz.8.30 i 9.00 w Gładyszowie, a o godz.10.00 w Krzywej. Bardzo proszę by wodę do poświęcenia przynieść z sobą.

7. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.19.00. Zabierzmy na nią świece.

8. Spowiedź w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę pół godziny przed liturgią.

9. Do chorych z racji Świąt Wielkanocnych udam się w Wielki Czwartek od godz.9.00.

10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz.7.00.

11. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji świątecznych rodziny od Państwa Wiatr do plebanii.

12. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień świątynie sprzątają przygotowujący dekoracje.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Intencje Mszy św. od 29.03. – 4.04.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn7.00† Kazimiera Hul gr.
Wt7.00† Kazimiera Hul zakończenie Mszy Świętych gregoriańskich.
Śr17.00† Anna Ciapaj w 30 dzień po śmierci od wnuka Piotra z rodziną.
Cz18.00Msza Święta dziękczynna za dar Kapłaństwa.
Pt18.00Droga Krzyżowa i Obrzędy Wielkiego Piątku.
Sb19.00Za parafian.
Niedziela7.00Od Matek Różańcowych o łaskę zdrowia dla parafian, opiekę Zmartwychwstałego Jezusa
i Najświętszej Maryi Panny przed pandemią Covida.
Niedziela 9.00 KZa parafian.
Niedziela11.00† Marię i Wojciecha Tybor.