NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                   13 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  2. Wczoraj zakończyłem odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Bardzo dziękuję za serdeczne przyjęcie, rozmowy i uwagi które pomogą mi w lepszym prowadzeniu parafii. Dziękuję również za przyjęcie kolędników misyjnych.
  3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę.
  5. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzę wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
  7. W przyszłą niedzielę Msze Święte o godz. 9.00 w Krzywej i o godz.11.00 w Gładyszowie, Mszy Świętej o godz. 7.00 nie będzie. W razie pilnej potrzeby pomocą służy ks. proboszcz ze Smerekowca lub z Sękowej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

 

Intencje Mszy św. od 14.01. – 20.01.2019 r.

Dzień Intencja
Pn – Sb

7.00

Dantis.
Niedziela 9.00 Krzywa † Stanisław w 2 rocz. śm., Adela, Ferdynand.
11.00 Msza Święta dziękczynna za dar wsparcia i pomocy od rodziny Pruszyńskich z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla całej rodziny.