NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO              9 stycznia 2022

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

Intencje Mszy św. od 10.01.22 – 16.01.2022 r.

Pn – Sb16.00† Józef Grzesik Msze Święte gregoriańskie.
Pn17.00† Cecylia i Aleksander Drąg od syna Lesława
z rodziną.
Wt17.00† Bolesław Zarzycki w 4 rocz. śm. od syna Łukasza z rodziną.
Śr17.00† Barbara Kruczek od Ewy Gajewskiej z córkami.
Cz17.00† Jacek Drąg od siostry Anny z rodziną.
Pt17.00† Barbara Kruczek od członkiń Caritasu.
Sb17.00† Franciszkę, Jana i Tadeusza Mruk.
Niedziela7.00† Józef Grzesik gr.
Niedziela9.00K† Agata Majerczak od brata Radka z rodziną.
Niedziela11.00† Józefę Łopotycz – Korczyńską.