NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                                       12 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły –
  w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego
  u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej
  i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
 4. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw
  o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż
  w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 6. W piątek, 17 stycznia, przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, które zostało powołane, aby troszczyć się o życie religijne Polaków przebywających poza Ojczyzną.
 7. 19 stycznia obchodzimy uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. Z tej racji, w dniu 18 stycznia (sobota), o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby.
 8. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
 9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitych łask i darów, polecam ich
  w modlitwie.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.
 • 19 – stycznia obchodzimy uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej.

Intencje Mszy św. od 13.01. – 19.01.2020 r.

Dzień Intencja
Pn † Władysław Żelazny – brat gr.
Poza parafią.
Wt – Sb 17.00 † Władysław Żelazny – brat gr.
Niedziela 7.00 † Władysław Żelazny –
brat gr.
9.00 Krzywa † Bożena Hryc z intencji wnuków.
11.00 † Helena i Franciszek Hałoń z intencji syna Wacława
z rodziną.