NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                    7 czerwca 2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie
    i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
  3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa
    o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte
    z procesjami o godz.9.00 w Krzywej i o godz.11.00 w Gładyszowie. Zapraszam do udziału w procesji grupę rekonstrukcyjną Pana Włodzimierza Kario, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, bardzo proszę by przygotować feretrony i chorągwie do procesji. Z procesją w tym roku pójdziemy w stronę Wirchni, ołtarze będą u Państwa Pach, Wanciak, Madzula – Kaczmarek i przy plebanii.
  4. Procesje eucharystyczne wokół świątyni będą odbywały się codziennie
    o godz. 16.00 w Krzywej
    i o godz.18.00 w Gładyszowie przez całą oktawę Bożego Ciała.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejne dwie rodziny i rodziców dzieci pierwszokomunijnych, by przygotować wszystko do Bożego Ciała.
  6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej I Komunia Święta
    o godz.12.00.

W tym tygodniu patronują nam:

• 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter
    i doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 8.06. – 14.06.2020 r.

Pn 18.00 † Jacek Drąg w 6 rocznicę śmierci z intencji rodziców.
Wt 18.00 † Halina Cach i Józef Cach.
Śr 18.00 † Maria Żyguła od koleżanek i kolegów synowej Teresy z Firmy Concection Jasło.
Cz 7.00 † Ksiądz Bolesław Bawiec z okazji imienin.
9.00 W 60 rocznicę urodzin Piotra Wojtanowskiego
o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny od chrzestnej i siostry
z rodzinami.
11.00 Za parafian.
Pt 16.00

† Maria Żyguła od koleżanek i kolegów synowej Teresy z Firmy Concection Jasło.

O łaskę zdrowia i siłę do walki z chorobą nowotworową dla Oli.

Sb 16.00

O siłę w cierpieniu i zawierzenie Panu Bogu Stefana i jego bliskich.

† Maria Żyguła od sąsiadów Węgrzynów.

Niedziela 7.00 † Stanisława i Bronisław Rokosz.
9.00 Krzywa † Stanisław Matała w 16 rocznicę śmierci z intencji córki Elżbiety
z rodziną.
11.00 Józef i Maria Hawryłczak w 2 rocznicę ślubu dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, szczęścia
i opiekę Najświętszej Maryi Panny z intencji rodziców.
12.00 I Komunia Święta.