JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę rodzinę.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Intencje Mszy św. od 14.06. – 20.06.2021 r.

DzieńIntencja
Pn – Sb7.00† Józefę Wanat gr. od córki Marii.
Pn18.00O zdrowie, siłę w chorobie i błogosławieństwo Boże dla Ryszarda Wanat od siostry Marii.
Wt18.00† Emilia Niemasik od chrześnicy Danuty Połeć – Tenerowicz.
Śr18.00† Piotr, Maria i Daniel Pawlik.
Cz18.00† Anna Wanciak od syna Stefana z żoną.
Pt18.00† Albina Mężyk od Alfredy Mężyk z rodziną
z Szerzyn.
Sb18.00† Anna Ciapaj od córki Zofii z rodziną.
Niedziela7.001. † Helena Broda od córki Bożeny i Władysława. 2. † Józefę Wanat gr. od córki Marii.
Niedziela9.00 K† Roman Król w 12 rocznicę śmierci o życie wieczne z intencji brata Czesława z rodziną.
Niedziela11.00† Alicja Tybor z okazji imienin.