II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                           25 lutego 2018

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątek o godz.17.30 w Gładyszowie, a w Krzywej o 16.30, wcześniej spowiedź o 15.45 w Krzywej, a w Gładyszowie o 17.15. Po Drodze Krzyżowej zmiana Tajemnic Różańcowych. Do chorych pojadę od godz. 14.45. Gorzkie żale
    w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00 w Krzywej, a w Gładyszowie po Mszy Św. o godz. 11.00.
  3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Z tej okazji 4.03.2018r. o godz. 17.30 odbędzie się koncert w Sali Teatralnej GCK wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii
    i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
  7. W niedzielę 4 marca imieniny ks. bpa seniora Kazimierza Górnego polecajmy Go w modlitwie.
  8. Pan sołtys przypomina o opłacie by utrzymać porządek na cmentarzu w kwocie 30 zł.
  9. Serdeczne Bóg Zapłać rodzinie za posprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  10. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Intencje Mszy św. od 26.02. – 04.03.2018r.

Pn – Cz

† Tadeusz Panek – zakończenie gr.

† Maria Czajka – początek gr.

† Maria Czajka gr.

Niedziela 7.00 † Maria Czajka gr.
9.00 Krzywa O szczęśliwą operację Marii.
11.00 W intencji ks. Radosława Olejarz z okazji imienin
o błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny w posłudze kapłańskiej od Babci Zosi.