DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              9 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
 2. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
 3. W Czwartek, 13 sierpnia zapraszam na Nabożeństwo Ftaimskie o godz.18.00 do Gładyszowa.
 4. W Sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.
  W uroczystość Msze Święte w naszej parafii jak w każdą niedzielę
  o godz.7.00, 9.00 i 11.00.
 5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów
  i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał
  o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
 6. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
 • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Intencje Mszy św. od 10.08. – 16.08.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 † Teresa Kulesza z intencji Krystyny Wawrzuta.
Wt 7.00 Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
z intencji Witolda Madej.
Śr 7.00 Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
z intencji Witolda Madej.
Cz 18.00 Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
z intencji Witolda Madej.
Pt 18.00 Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
z intencji Witolda Madej.
Sb Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 7.00 † Władysław Kozyra w 28 rocznicę śmierci od syna Rafała z rodzinom.
9.00 Krzywa † Władysław Kozyra w 28 rocznicę śmierci od córki z rodzinom.
11.00 † Witold Wawrzuta w 7 rocznicę śmierci.
Niedziela 7.00 Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
z intencji Witolda Madej.
9.00 Krzywa Z okazji imienin Marii Olejarz o opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia z intencji dzieci.
11.00 W intencji Ani o błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny
w dniu chrztu i dla jej bliskich o światło Ducha Świętego.