DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3.  W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

4.  W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 18.00
w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Jest to dzień naszego Odpustu parafialnego i w tym roku Jubileuszu 70 – lecia erygowania naszej parafii. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi J.E. Ks. Bp Jan Wątroba Ordynariusz naszej rzeszowskiej diecezji. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tych uroczystościach wszystkich parafian i miłych gości.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam o godz. 8.00 w Gładyszowie i o godz. 9.00 w Krzywej na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

7. Bardzo serdecznie proszę, by uporządkowaniem obejścia świątyni i dekoracjami przed odpustem zajęli się mieszkańcy bloków nr 113 i 114.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

Intencje Mszy św. od 21.06. – 27.06.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn – Sb7.00† Józefę Wanat gr. od córki Marii.
Pn18.00Poza parafią.
Wt18.00† Anna Wanciak od wnuków Pawła, Dominika i Pauliny.
Śr18.00† Albina Mężyk od Dyrektora
i Pracowników ZOJ w Bieczu.
Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela  11.001. W intencji parafian.
2. W intencji Ks. Bogusława Połcia
i parafian z Mielca Msza dziękczynna za okazaną dobroć i wsparcia dla naszej parafii.
3. † Józefę Wanat gr. od córki Marii.
Pt18.00† Albertę Brink.
Sb18.00W rocznicę urodzin Bogusława Olejarz o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej od mamy.
Niedziela7.00† Władysław Gruca z intencji żony
i dzieci.
Niedziela9.00 K† Józefę Wanat gr. od córki Marii.
Niedziela11.00† Alicja Tybor od Jana i Teresy Tybor z rodziną.