DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             8 września 2019

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan.
    W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw
    na pierwszym miejscu.
  2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
  3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja
    w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi
    i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa
    w Fatimie. Zapraszam do udziału
    w nabożeństwie w piątek o godz.18.00
    w Gładyszowie. Po nabożeństwie spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Jeśli są w parafii osoby – młodzież bez bierzmowania
    i chciałyby przygotować się do tego sakramentu to również serdecznie zapraszam.
  4. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszam do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz.18.00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, Pisma Świętego.
  7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni,
    na przyszły tydzień do posprzątania zapraszam rodziny państwa młodych.
  8. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Intencje Mszy św. od 9.09. – 15.09.2019 r.

Pn 18.00 † Władysław Gruca od Natalii, Amelii
i Leny Warzecha.
Wt 18.00 † Władysław Gruca od rodziny Szczerbów z Ropicy Polskiej.
Śr 18.00 † Piotr Jakliński od pracowników Stadniny Koni Huculskich w Regietowie.
Cz 7.00 † Władysław Gruca od brata Józefa
z rodziną z Florynki.
Pt 18.00 † Władysław Gruca od mieszkańców Spółdzielni Wspólnota Gładyszów.
Sb 14.30

Ślub: Monika Siuta i Wojciech Surmiak.

† Piotr Jakliński od pracowników Stadniny Koni Huculskich w Regietowie.

Niedziela 7.00 † Stanisław Wastag o radość nieba od siostry Zofii
z rodziną.
9.00 Krzywa † Władysław Józef Król w 22 rocznicę śmierci od żony
z rodziną.
11.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny Grzesików i łaskę poczęcia dla Madzi.