DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy
o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

3. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Intencje Mszy św. od 6.09. – 12.09.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
PnPoza† Stefan Roman od OSP z Mrowli.
Wt18.00† Eugeniusz, Jakub i Karolina Zając.
Śr18.00† Emilia Niemasik od Caritasu.
Cz18.00† Anna Czuchta od wnuka Rafała.
Pt18.00† Anna Wanciak od męża Józefa.
Sb18.00† Anna Ciapaj od chrześniaka Roberta
z rodziną.
Niedziela7.00O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, zdrowie i dobry wybór drogi życiowej z okazji 18 urodzin Konrada z int. babci Ani.
Niedziela9.00 K† Józef Władysław Król w 24 rocz. śm. od rodziny Król.
Niedziela11.00† Rozalia i Józef Niedośpiał z int. syna Franciszka.