DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       6 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa
  i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
 2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie
  w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
 3. Zapraszam w piątek na spotkanie młodzież przed bierzmowaniem
  z klasy 8 i klasy 1 szkoły średniej.
 4. Zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie do Krzywej 13. września
  w niedzielę o godz.9.00.
 5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

 

Intencje Mszy św. od 7.09. – 13.09.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Wt 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Śr 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Cz 7.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Pt 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Sb 16.30

 

    18.00

W 1 rocznicę ślubu Ewy i Przemysława z prośbą
o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny w życiu rodzinnym z intencji rodziców.
                                                                                                                                                                                                             † Piotr Waszczyszak gr.
Niedziela 7.00 W 10 rocznicę ślubu Krzysztofa i Marty
w podziękowaniu za wszelkie łaski z prośbą
o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny dla jubilatów oraz ich córeczek Zosi i Ani
z intencji rodziców.
9.00 Krzywa † Stefan Roman od parafian z Krzywej.
11.00 † Piotr Waszczyszak gr.