DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        30 września 2018

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
  2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 16.00 w Krzywej, a o 17.30 w Gładyszowie.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 17.15 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w Krzywej od 16.00, a w Gładyszowie od 17.00. Do chorych pojadę od godz. 14.30.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
  6. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa różańcowego.
  7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  8. Opiece Królowej różańca św. polecam jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Intencje Mszy św. od 1.00. – 7.10.2018r.

Krzywa

Pn – Pt 16.00

Gładyszów   Pn 18.00

Wt 18.00

Śr 18.00

Cz 18.00

Pt 18.00

Sb 18.00

† Zbigniew Kosiba początek gr.

† Eugeniusz Roman od rodziny Dobrzańskich.

† Eugeniusz Roman od brata Zbigniewa.

† Eugeniusz Roman od brata Jana z rodz.

† Eugeniusz Roman od chrześnicy Marioli z rodz.

† Eugeniusz Roman od chrześnicy Moniki z rodz.

† Zbigniew Kosiba gr.

Niedziela 7.00 † Zbigniew Kosiba gr.
9.00 Krzywa † Helenę Rogowską z prośbą o życie wieczne z int. Czesława i Bogdana z rodzinami.
11.00 W 19 rocz. ślubu Elżbiety i Mariana o błog. Boże i opiekę N.M. Panny dla jubilatów i ich bliskich na dalsze lata życia.