DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     26 września 2021

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta
i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą
i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili
w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko
w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.16.30 w Krzywej i o godz.17.30 w Gładyszowie, zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych.

5. W pierwszy piątek miesiąca do chorych udam się od godź.14.30. Spowiedź w Krzywej od godz.16.15 i Msza Święta, a w Gładyszowie spowiedź od godz.17.15 następnie Msza Święta.

6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

7. Dziękuję rodzie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

Intencje Mszy św. od 27.09. – 3.10.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
PnPozaW pewnej intencji.
Wt18.00Za dusze w czyśćcu cierpiące.
Śr18.00† Władysław Żelazny od siostrzeńca Piotra.
Cz18.00† Michał Rodak w 37 rocz. śm. od siostrzeńca.
Pt16.30K† Tadeusz Kozubal początek Mszy Świętych gregoriańskich.
Pt17.30O wzrost i rozkwit modlitwy do Matki Boskiej przez uczestnictwo w Nabożeństwie różańcowym naszych rodzin, aby umiały szukać w Niej wsparcia, umocnienia i otuchy int. Matek Różańcowych.
Sb16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Sb17.30Msza Św. dziękczynna w 10 rocz. ślubu Urszuli
i Bartka za otrzymane łaski i błog. Boże
z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej
i opiekę na dalsze lata pożycia małżeńskiego int. rodziców.
Niedziela7.00† Stanisław Wastag w 3 rocz. śm. od żony
i córek z rodzinami.
Niedziela9.00 KW 89 rocz. urodzin Marii Michalewicz o błog. Boże, opiekę Matki Bożej, łaskę zdrowia na dalsze lata życia int. dzieci z rodzinami.
Niedziela11.00† Tadeusz Kozubal gr.