DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 października 2021

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej
i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam do odmawiania różańca
w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz.16.30 w Krzywej
i o godz.17.30 w Gładyszowie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne
z naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

Intencje Mszy św. od 4.10. – 10.10.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Pn17.30† Krzysztof Pociecha od Róży Matek Różańcowych z Gładyszowa.
Wt16.30K† Antoni Floryan od Małgorzaty i Daniela Morawy z rodziną.
Wt17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Śr16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Śr17.30† Rozalia i Józef Niedośpiał.
Cz16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Cz17.30† Krzysztof Pociecha od mieszkańców Spółdzielni w Gładyszowie.
Pt16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Pt17.30† Marię Ragan, Zofię i Mikołaja Frankowskich, Katarzynę i Franciszka Kula zmarłych we Francji.
Sb16.30K† Marek Janik od rodziny Król.
Sb17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Niedziela7.00† Tadeusz Kozubal gr.
Niedziela9.00 K† Franciszek Gawlik w 27 rocz. śm. od syna Pawła z rodziną.
Niedziela11.00† Janusz Gruszkowski w 7 rocz. śm. od siostry
z rodziną.