DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału
  w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszej parafii o godz.16.30 w Krzywej i o godz.17.30
  w Gładyszowie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę
  o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał:
  „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
 2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne,
  w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień w którym dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają Różańce na nabożeństwie o godz.17.30 w Gładyszowie.
 4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
 5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy
  o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
 6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę następną rodzinę.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

 

Intencje Mszy św. od 5.10. – 11.10.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 16.30

18.00

† Józefę Wanat.

† Stanisław Bachórz gr.

Wt 16.30

18.00

† Józefę Wanat.

† Stanisław Bachórz gr.

Śr 18.00 † Stanisław Bachórz gr.
Cz 16.30

18.00

† Stanisław Bachórz gr.

† O. Zdzisław od parafian.

Pt 16.30

18.00

† Stanisław Bachórz gr.

† Eugenię Cach od rodziny Lisów.

Sb 16.30

18.00

† Józefę Wanat.

† Stanisław Bachórz gr.

Niedziela 7.00 † Stanisław Bachórz gr.
9.00 Krzywa † Agata Serwońska od szwagierki z rodziną.
11.00 † Janusz Gruszkowski w 6 rocznicę śmierci
od siostry z rodziną.