DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   23 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
 2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku,
  a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się
  i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
 3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Święty Jan Paweł II, mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
 5. W piątek 28 sierpnia o godz.12.00 Msza Święta przy pomniku Lotników na Banicy serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału i upamiętnienia Tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
 6. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy,
  a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
 • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
 • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 24.08. – 30.08.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Wt 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Śr 7.00

18.00

† Piotr Waszczyszak gr.

W 25 rocznicę ślubu Jana i Jolanty z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Częstochowskiej Pani, światło Ducha Świętego dla jubilatów i ich dzieci.

Cz 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Pt 7.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Sb 18.00 † Piotr Waszczyszak gr.
Niedziela 7.00 † Stefan Roman od parafian z Gładyszowa.
9.00 Krzywa † Stefan Medwid z okazji imienin od córek
z rodzinami.
11.00  † Piotr Waszczyszak gr.