DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      19 września 2021

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach,
w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii
i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w naszym parafialnym Caritas. Dziękuje wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką
i błogosławieństwem.

3. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Intencje Mszy św. od 20.09. – 26.09.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00O znalezienie dobrej pracy dla Barbary Feret.
Wt18.00† Anna Ciapaj od rodz. Boberów z Jazowska.
Śr18.00†† Zmarli z rodz. Pokrywów i Stokłosów.
Cz18.00W 63 rocz. urodzin Bogusława Olejarz,
o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej
i łaskę zdrowia od mamy.
Pt18.00† Anna Czuchta od Doroty i Klaudiusza Wójcik z rodz.
Sb18.00† Anna Wanciak od Józefa i Marii Hawryłczak.
Niedziela7.00† Józef, Andrzej, Eugeniusz i Władysław Zając,
† Tadeusz Krasoń.
Niedziela9.00 K† Wasyl Kicwak w 35 rocz. śm. od Córki Juli
z rodziną.
Niedziela11.00† Mirosław Tomaszkiewicz w 14 rocz. śm.
i † żona Teresa.