DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie
  i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
 3. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (…), aby wypraszać potrzebne nam łaski.
 4. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
 5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem
  i autorem jednej z Ewangelii.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk
  i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Intencje Mszy św. od 21.09. – 27.09.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 W pewnej intencji.
Wt 18.00 † Stanisławę i Eugeniusza Różańskich z intencji córki Karoliny z rodziną.
Śr 18.00 † Stefan Roman z intencji pani Zosi.
Cz 7.00 † Stefan Roman z intencji córki Justyny z rodziną.
Pt 18.00 O zgodę w sąsiedztwie i światło Ducha Świętego do dobrego i zgodnego życia.
Sb 18.00 † Krystyna i Aleksander Bachórz.
Niedziela 7.00 W 1 rocznicę ślubu Iwony i Piotra Drąg  z prośbą
o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi w rodzinie
i dla Oliwi.
9.00 Krzywa † Marian Mróz w 30 rocznicę śmierci z intencji żony.
11.00 W 5 rocznicę ślubu Marii i Roberta Dobrzańskich
w podziękowaniu za otrzymane dary z prośbą
o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny dla jubilatów oraz ich bliskich.